Gazetari i njohur ndez sërish situatën: Për nderin e “Selman Stërmasit”, më mirë i vdekur se i kuq

Publikuar tek: sport, më 18:59 04-02-2017 Gazetari i njohur ndez sërish situatën: Për nderin e “Selman Stërmasit”, më mirë i vdekur se i kuq

Gazetari i njohur i News 24, Bledian Koka ka ndezur sërish situatën për çështjen e stadiumit “Selman Stërmasi”.

Koka, i vetëdeklaruar si tifoz i Tiranës ka rikujtuar edhe një herë kohën kur bardheblutë rriheshin në kohën e komunizmit, vetëm sepse ishin të tillë. Në fund ai ka vënë pikat mbi “ë”, teksa ka deklaruar që më mirë të vdesësh, se sa të jesh tifoz i Partizanit.

“Per nderin e Selman Stermasit tone… Reagimi i tifozave te Tiranes eshte nje akt i kuptueshem dhe krejt i drejte i nje tifozerie te fyer, te dhunuar dhe te shantazhuar nga nje skuader qe per interesat e veta perdor tifozllikun e pushtetit. Ca prisnit, t’ju prisnim me lule dhe kenge? Tifozat bardheblu kane ngrene dajak vetem pse ishin te tille qe ne komunizem, e nese sot bijte e eterve mendojne se fusha e blerte eshte e kuqe, na vjen keq por better dead then red. p.s…Per skuadren e draperit dhe çekanit ka vetem nje pergjigje, lopatat dhe kazmat…”, shkruan Koka në llogarinë e tij në facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025961875915527
array(1) { ["section"]=> string(100) "gazetari-i-njohur-ndez-serish-situaten-per-nderin-e-selman-stermasit-me-mire-i-vdekur-se-i-kuq-67739" }