Vuri para përgjegjësisë opozitën, militantët e PD dhe LSI i zhgarravisin korridorin e shtëpisë ambasadorit të OSBE

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 12-05-2019 Vuri para përgjegjësisë opozitën, militantët e PD dhe LSI i zhgarravisin korridorin e shtëpisë ambasadorit të OSBE Dritan Kaba - Bernd Borchardt

Institucioni i OSBE reagoi ashpër ndaj dhunës në protestën e opozitës dhe vuri para përgjegjësisë organizatorët e protestës.

OSBE dënoi ata që përpiqen të përdorin dhunën si një rrugë të shkurtër politike, ndërsa theksoi se ata do të dështojnë.

Kaq ka mjaftuar që militantët e opozitës të shkojnë në banesën e ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borchard dhe t'i zhgarravisin me bojë të zezë korridorin e shtëpisë.

'Borchardt turp për ty', shkruan militantët në gjuhën angleze në murin e korridorit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015918970108032
array(1) { ["section"]=> string(105) "gazetari-i-njohur-shperthen-ndaj-ambasadorit-te-osbe-ligavec-plehre-me-ben-te-vjell-sa-here-e-shoh-163955" }