Gazetari i nxjerr të palarat Komitetit Olimpik Shqiptar: Zyrtarë barkderra shoqërues

Publikuar tek: sport, më 12:36 10-08-2016 Gazetari i nxjerr të palarat Komitetit Olimpik Shqiptar: Zyrtarë barkderra shoqërues Lindita Nikolla, ministrja e Arsimit dhe Sporteve, me grupin e Shqipërisë në Rio

Gazetari shqiptar i nxjerr të palarat Komitetit Olimpik Shqiptar, organizatorit të grupit shqiptar të atletëve dhe performancës në Lojrat Olipike të Rio-s, Brazil. ’’Zyrtarë barkderra shoqërues’’, konstaton Sokol Shameti.

Paraqitja e Shqipërisë në Rio, Brazil me vetëm 5 atletë duket se ka indinjuar së tepërmi gazetarin, i cili argumenton pse jemi kaq të dështuar.

KOMENTI I PLOTË:

‘’Antigua dhe Barbuda - popullsia 90 mijë banorë - atletë pjesëmarrës ne Lojerat Olimpike: 9

Armenia - popullsia 2.9 milionë banorë (të ardhurat për frymë 3 mijë USD) - atletë pjesëmarrës në Lojërat Olimpike: 32

Aruba - popullsia 100 mijë banorë - altetë pjesëmarrës në Lojerat Olimpike: 7

Bahamas - popullsia 300 mije banorë - altetë pjesëmarrës në Lojerat Olimpike: 32

Behrein - popullsia 1.3 milionë banorë - altetë pjesëmarrës në Lojerat Olimpike: 35

Barbados - popullsia 277 mijë banorë - altetë pjesëmarrës në Lojerat Olimpike: 11

Bullgaria - 7 milionë banorë - 51 atletë

Qipro - 1.1 milion banorë - 15 atletë

Estonia - 1.3 milion banorë - 42 atletë

Gjeorgjia - 3.2 milion banorë - 40 atletë

Islanda - 300 mijë banorë - 8 atletë

Kosova - 1.8 milion banorë - 8 atletë

Mali i Zi - 650 mijë banorë - 34 atletë

Etj, etj etj

SHQIPËRIA - 3 MILIONË BANORË, 104 vjet shtet, ATLETË PJESËMARRËS NË LOJËRAT OLIMPIKE - 5.

ZYRTARË BARKDERRA SHOQËRUES, SHEFA, DREJTUES FEDERATASH ETJ - 12.

DREJTIMI I DUHUR

PS. Për Greqinë, Serbinë apo ndonjë "mik" tjetër, mos më pyesni...’’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030649185180664
array(1) { ["section"]=> string(89) "gazetari-i-nxjerr-te-palarat-komitetit-olimpik-shqiptar-zyrtare-barkderra-shoqerues-49325" }