Gazetari krahason këngëtaren fituese të Festivalit në RTSH me J Lo, Mariah Carey dhe Guns n' Roses

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:47 24-12-2016

Festivali i 55-të i Këngës në RTSH është finalizuar me fitoren e Linda Halimit e cila automatikisht është edhe përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion.

“Botë”, titullohet kënga e Lindës me muzikë e orkestrim të Klodian Qafokut dhe tekst të Gerald Xharit. "Bëra më të mirën time", tha këngëtarja pas fitores.

Sakaq, gazetari edi Oga duket shumë optimist për këngën fituese dhe e krahason Linditën me disa zëra të mëdhenj.

“Linda Halimi me fizikun e Jennifer Lopez, vokalin e Mariah Carey dhe ritmin e Guns n' Roses, kënga më me “Botë" e Shqipërisë për në Eurovizion !

Sinqerisht urime dhe suksese !!” shkruan Oga.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093410015106201
array(1) { ["section"]=> string(102) "gazetari-krahason-kengetaren-fituese-te-festivalit-ne-rtsh-me-j-lo-mariah-carey-dhe-guns-n-roses-63618" }