Gazetari publikon faturat: Armina Mevlani pastron paratë te butiku në 'Bllok' me 45 mijë euro qira në vit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:33 06-06-2019 Gazetari publikon faturat: Armina Mevlani pastron paratë te butiku në 'Bllok' me 45 mijë euro qira në vit

Gazetari Bledi Mane akuzon blogeren Armina Mevlani se pastron para në biznesin e saj me veshje në zonën e ish-Bllokut.

Mane ka publikuar në rrjetet sociale edhe disa fatura, për të cilat thotë se është furnizimi që ajo i ka bërë dyqanit gjatë këtij viti, vetëm 3 pulovra. Sipas tij, Armina Mevlani paguan rreth 45 mijë euro qira vjetore për një dyqan që “nuk i shkel asnjë frymor”.

“MOS MA PËRGJONI ARMINA MEVLANIN!

Nga Bledi Mane-Public Enemy

Dyqani i saj Delirium 250 metra katrorë është hapur qysh para 7 viteve. Ndodhet në mes të lagjes ekskluzive të Bllokut dhe çdo muaj, Armina, dashnorja e supozuar e djalit të Sali Berishēs paguan 3800 euro. E përsërisim, 3800 euro në muaj, 45600 euro në vit edhe pse nuk i shkel asnjë frymor në butik, pretendon se ka goxha punë...

Vetëm manekinët i vesh me rroba firmato dhe sa për ilustrim, 5 muajt e parë të vitit 2019 ka bërë vetëm një furnizim. Fatura doganore e mëposhtme tregon se ka sjellë nga Austria 3 vetëm 3 pulovra për femra.

Ky nuk është pastrim lekësh, ky është pastrim i ndyrë lekësh që nuk justifikon as xhirron ditore dhe as dashurinë hipokrite bashkëshortore.

Sali, o Sali të gjeti belaja në pleqëri”, shkruan Mane në rrjetet sociale.

gsdgherh45rhj4rhj.jpg

hherther5j.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011628866195679
array(1) { ["section"]=> string(109) "gazetari-publikon-faturat-armina-mevlani-pastron-parate-te-butiku-ne-bllok-me-45-mije-euro-qira-ne-vit-167187" }