Gazetari publikon fotot dhe ngre alarmin: Godina e bashkisë Shkodër po degradon! E pafalshme që sot i bien grilat e drurit... (E PLOTË-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:05 05-07-2020 Gazetari publikon fotot dhe ngre alarmin: Godina e bashkisë Shkodër po degradon! E pafalshme që sot i bien grilat e drurit... (E PLOTË-FOTO) Foto nga Bashkia

Gazetari Bepin Kolvata ngre alarmin lidhur me godinën e Bashkisë Shkodër, për të cilën shkruan se po degradon ditë pas dite.

Përmes një postimi në "facebook" ai shkruan se është e pafalshme “që ajo lihet deri në pikën sa i bien grilat e drurit, çatia i pikon, e zyrtaret që punojnë në të për të shmangur të ftohtin kanë vendosur secili sipas dëshirës diku dritare ngjyre kafe apo diku tjetër duralumin”.

Shkruan Bepin Kolvata: Trishtuese te shohesh se si dite pas dite godina e bashkise Shkoder po degradon. Eshte nje prej objekteve simbol te qytetit, e cila u ndertua me shume se 100 vjet me pare, me nje stil te veçante arkitekturor, ne pershtatje me zonen muzeale te kryeqendres se veriut.

E pafalshme qe sot ajo lihet deri ne piken sa i bien grilat e drurit, çatia i pikon, e zyrtaret qe punojne ne te per te shmangur te ftohtin kane vendosur secili sipas deshires diku dritare ngjyre kafe apo diku tjeter duralumin.

Ajo ka nevoje per rikonstruksion te plote, per te ruajtur identitetin e saj dhe per ti dhene pamjen e denje, si nje prej institucioneve me te rendesishme ne qytet. Bashkia Shkoder dhe Instituti i Monumenteve te Kultures duhet te reagojne me shpejtesi e te mos heshtin perballe kesaj gjendje!

106929044_10218336932802708_3688163770273489043_o.jpg

106912388_10218336933442724_85804531977499820_o.jpg

 

106775479_10218336933962737_6834316410080737110_o.jpg

107035062_10218336934362747_7364126719295311979_o.jpg

106985775_10218336934842759_8409485865618684198_o.jpg

106931917_10218336932362697_6210022205660891562_o_copy.jpg

106904424_10218336931842684_2867959934899248295_o_copy.jpg

107071848_10218336931242669_4195326629388190345_o_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091099739074707
array(1) { ["section"]=> string(140) "gazetari-publikon-fotot-dhe-ngre-alarmin-godina-e-bashkise-shkoder-po-degradon-e-pafalshme-qe-sot-i-bien-grilat-e-drurit-e-plote-foto-212889" }