Gazetari që ishte brenda kampit Al Hol: Bëhen 2-3 vrasje në ditë, ditën që shkuam kishte...

Publikuar tek: aktualitet, më 22:57 22-09-2020 Gazetari që ishte brenda kampit Al Hol: Bëhen 2-3 vrasje në ditë, ditën që shkuam kishte... Julian Kasapi

Gazetari Julian Kasapi i ftuar në 'Open' mbrëmjen e sotme tregoi se në çfarë kushte makabre jetojnë njerëzit atje.

“Kushte aty janë tmerrësisht keq, s’ka ujë, kushte higjienik, mmund të ndodhen 2 ose 3 vrasje në ditë, unë kam gjetur prsh ditën që shkova një çantë bombë të lyer me gjak, ku thuhej na prisni po vijmë, përditë vriteshin ushtarë. Është e tmerrshme, dhe të mendosh këto nëna që duhet të mbrohen përditë.Aty janë rreth 80 mijë gra e fëmijë. Janë ndarë në dy seksione, seksioni i të huajve që janë të radikalizuarit”, tha Kasapi.

“Shqiptarët jetojnë bashkë, shumica janë fëmijë. Askush nuk i mbron, mbrojnë njëri-tjetrin”, tha ai.

Ndërkohë Kasapi lexoi një mesazh nga njëra prej nënave:

“Shteti e di shumë mirë është në gjendje të gjendjes sonë, çfarë kërcënimi pati Kosova që mori gra e fëmijë, ata sot ndodhen në vendin e tyre, jo askund ,nuk i terrorizon askush, pse nuk bëhet diçka për ne”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023394107818604
array(1) { ["section"]=> string(93) "gazetari-qe-ishte-brenda-kampit-al-hol-behen-2-3-vrasje-ne-dite-diten-qe-shkuam-kishte-221301" }