Gazetari shkon në “vendin e krimit”, publikon pamjet shkatërruese dhe kallëzon në Prokurori Vangjush Dakon

Publikuar tek: kulture-art, më 10:51 02-02-2017

Gazetari Aulon Kalaja ka shkuar ditën e sotme në Kështjellën Veneciane ose siç njihet ndryshe Torra Veneciane ku po hidhet beton natë e ditë e po shkatërrohet kësisoj identititeti kombëtar mijëravjeçar.

Kalaja denoncon përmes pamjeve video gjithë atë çfarë po ndodh në Durrësin e betonizuar ndërsa, së bashku me një grup ambientalistësh dhe avokatësh bëjnë me dije se kanë kallëzuar penalisht në Prokurori kreun e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako.

Ata kërkojnë gjithashtu nga Gjykata e Durrësit pezullimin e punimeve në këtë zonë të qytetit bregdetar. "Po ashtu marim leje në Policine e Durresit, për protesten e neserme, e premte, 3 shkurt, ora 12:00, tek "Torra Veneciane".
Te gjithë bashkë per të ndalur masakrën!", shkruan Kalaja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024183988571167
array(1) { ["section"]=> string(109) "gazetari-shkon-ne-vendin-e-krimit-publikon-pamjet-shkaterruese-dhe-kallezon-ne-prokurori-vangjush-dakon-67457" }