Gazetari shqiptar "befason" Ministren e Kulturës: “Budallaqen, duhet të kesh dy bythë: një ta çash e një ta mbash…”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:09 23-04-2017 Gazetari shqiptar

Gazetari Blendi Mane ka habitur të gjithë me reagimin e tij ndaj Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro. Me anë të një postimi në facebook ai ka ironizuar Kumbaron për një postim që ajo ka bërë disa minuta para tij.

Në postimin e saj ajo ka nxjerrë një video nga përmeti duke shkruar sipër saj anglisht, “Live from Permeti with Love”. Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i gazetarit Mane i cili shkruan se Ministrja ka qenë mësuese e gjuhës frënge dhe sipas tij tani “bën snoben me taksapaguesit”.

Postimi i plotë i Manes:

 Më ka gjetur belaja me këtë ministren budallaqe!

Duhet te kesh dy bythë: një ta çash e një ta mbash. Dhe e dini pse shkruaj keshtu? Ja, konkretisht: Mirela Kumbaro eshte ministre e kultures dhe trashegimise kombetare por shkruan dhe ben snoben duke u shkruar ne anglisht taksapaguesve. Mirela Kumbaro eshte me profesion mesuese e gjuhes se huaj frenge per shkollat 9-vjecare por shkruan dhe ben snoben duke u shkruar ne anglisht taksapaguesve. Mirela Kumbaro perkthen edhe libra nga frengjishtja por shkruan dhe ben snoben duke u shkruar ne anglisht taksapaguesve. Mirela Kumbaro do te jete kandidate per deputete ne qarkun e Gjirokastres i njohur per kontributet ne arsim e kulture por shkruan dhe ben snoben duke u shkruar ne anglisht taksapaguesve. Shqiperia kurre nuk ka qene koloni britanike dhe gjuha zyrtare ishte, eshte dhe do te jete gjuha shqipe por Mirela Kumbaro shkruan dhe ben snoben duke u shkruar ne anglisht taksapaguesve...
E ta dini qe Mirela nuk eshte me origjine as nga Manchester e as nga Liverpool, por peqinase. Po, po peqinase eshte.
Dhe desha tu jap nje keshille kujtdo qe me lexon: A i jep ndokush keshilla komunikimi dhe kulture ministres sone te kultures?

fffffffffffffffffffffff.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096621513366699
array(1) { ["section"]=> string(122) "gazetari-shqiptar-befason-ministren-e-kultures-ministren-budallaqe-duhet-te-kesh-dy-bythe-nje-ta-cash-e-nje-ta-mbash-76139" }