Gazetari tifoz me Partizanin shkon me garzë në studio: Shpjegon pse e bëri këtë gjest të pazakontë

Publikuar tek: sport, më 10:10 02-12-2016 Gazetari tifoz me Partizanin shkon me garzë në studio: Shpjegon pse e bëri këtë gjest të pazakontë

Gazetari i njohur Dritan Laci ka bërë një perfomancë të veçantë dje në studion e gazetarit Roland Qafoku gjatë emisionit Debati në Channel One.

I ftuar në panel për të diskutuar për ndëhyrjet e politikës në ndeshjen derbi mes Tiranës dhe Partizanit, gazetari kishte ardhur në studio jo vetëm me bluzën dhe shallin e ekipit të zemrës Partizani, por edhe me një garzsë të vendosur në pjesën e gojës. Ky ishte një simbolikë dje gjatë ndeshjes ku shumica e tifozëve të Partizait kishin vendosur një garzë të tillë.

I pyetur nga gazetari Qafoku përse e kishte vendiosur ai vetë dhe tifozët e Partizanit këtë garzë Laci dha këtë shpjegim: Tifozët e Tiranës na shajnë në tifozëve të Partizanit “morrat e kuq”. Ndërsa ne u themi që meqënëse ju përdorni të tilla sharje dhe ofeza, ata kanë ndotur ambjentin dhe ne duhet garzë të kemi frymëmarrje normale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018222093582153
array(1) { ["section"]=> string(103) "gazetari-tifoz-me-partizanin-shkon-me-garze-ne-studio-shpjegon-pse-e-beri-kete-gjest-te-pazakonte-61345" }