Gazetari tregon sesi abuzojnë klubet me të drejtën televizive

Publikuar tek: sport, më 23:35 28-10-2016 Gazetari tregon sesi abuzojnë klubet me të drejtën televizive

Prej disa vitesh në Shqipëri funksionon e drejta televizive e transmetimit të ndeshjeve të Kategorisë Superiore, ndërsa klubet përfitojnë një shumë të majme parash, të cilat përdoren në mënyrë jo të drejtë sipas gazetarit të “Supersport”, Gjergji Stefa.

Ky i fundit nga burime konfidenciale në emisionin “Fan Zone” ka treguar: “Disa klube përfitojnë 70-80 mijë euro nga e drejta televizive, duke bërë dhe shpenzime jo të drejta. Kam dijeni se klubet me paratë e të drejtës televizive paguajnë gjobat, regjistrimet e ekipeve në kampionat, skuadrave të moshave, apo edhe gjyqeve të humbura në disa raste. Kjo nuk është e drejtë, pasi kam mësuar se në disa raste ka klube që kanë gjyqe të humbura dhe paratë e të drejtës televizive kalojnë menjëherë të pala që pret të paguhet. Kam të dhëna se pesë klube janë minus me paratë te FSHF-ja”, tha ndër të tjera Stefa.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092480182647705
array(1) { ["section"]=> string(67) "gazetari-tregon-sesi-abuzojne-klubet-me-te-drejten-televizive-57727" }