Gazetari zbulon bisedën më Papa Françeskun: Ferri nuk ekziston! Reagon Vatikani

Publikuar tek: aktualitet, më 12:04 30-03-2018 Gazetari zbulon bisedën më Papa Françeskun: Ferri nuk ekziston! Reagon Vatikani Papa Françesku

Themeluese i gazetës italiane “La Repubblica” Eugenio Esse, deklaron se ka zhvilluar një bisedë më Papa Françeskun, ku ky i fundit i ka rrëfyer se ferri nuk ekziston.

Sipas mediave italiane Esse shprehet se Papa i ka thënë gjithshtu se shpirtrat që nuk pendohen, thjesht zhduken.

Me të dëgjuar këtro deklarat ka ardhur edhe reagimi i Vatikanit, i cili ka mohuar të ketë thënë të ketë dhënë intervistë për themeluesin e gazetës, por thjesht kanë pasur një takim mes tyre.

Vatikani shprehet se Esse i thotë ato gjëra si rezultat i interpretimit të tij, e fjalët e tij nuk janë përkthim besnik i fjalëve të Atit Të Shenjtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Asgjë s’ka mbaruar, Instituti i Gjeoshkencave jep alarmin për datat 1 dhe 2 prill (Si do jetë moti)
Dëbimi i diplomatëve rusë nga SHBA, reagon menjëherë Kremlini: Do kundërpërgjigjemi »
Article Logic
Execution time: 0.010823011398315
array(1) { ["section"]=> string(84) "gazetari-zbulon-biseden-me-papa-franceskun-ferri-nuk-ekziston-reagon-vatikani-115065" }