Gazetari zbulon rrogën e Drejtoreshës së Tatimeve: Briseida Shehaj, gënjeu

Publikuar tek: politike, më 13:18 15-09-2015 Gazetari zbulon rrogën e Drejtoreshës së Tatimeve: Briseida Shehaj, gënjeu Briseida Shehaj, drejtoresha e Tatimeve

Drejtoresha e Tatimeve Briseida Shehaj, disa ditë më parë bëri bujë me një dalje para mediave ku deklaroi se në punën ku ishte paguhej 3-fish më shumë se tani por erdhi në këtë pozicion si drejtoreshë për ideal.

Gazetari Bledi Mane zbulon atë që të gjithë e dyshonin: Briseida Shehaj ka gënjyer për rrogën.

“Brisida Shehaj deri në tetor të vitit 2013 ka punuar drejtoreshë e degës së Tiranës në filialin e bankës bullgare FIB. Me zyra pranë kullave binjake përgjatë bulevardit "Dëshmorët e Kombit". Pasi u emërua drejtoreshë tatimesh vendin e saj e zuri Ervin Spahiu. Rroga e së cilës dhe rroga e të cilit është 980 mijë leke të vjetra në muaj, përfërsisht 700 euro sa edhe tani. E konfirmuar zyrtarisht, Bris Shehaj ka rrogë të njëjte dhe jo trefish më të lartë”, zbulon Mane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094480514526367
array(1) { ["section"]=> string(78) "gazetari-zbulon-rrogen-e-drejtoreshes-se-tatimeve-briseida-shehaj-genjeu-20824" }