Gazetarit i vjen “në majë të hundës”: Po kalojmë kohë të neveritshme, pa identitet social, realitet i falsifikuar...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:28 11-07-2017 Gazetarit i vjen “në majë të hundës”: Po kalojmë kohë të neveritshme, pa identitet social, realitet i falsifikuar...

Gazetari Denis Dyrnjaja, një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale lidhur me ngjarjet politike, aktuale, sociale por edhe kulturore në vend, duket se është lodhur nga e gjithë kjo situatë.

Dyrnjaja thotë se po kalojmë kohë të neveritshme politike, dhe druan se këtë fazë nuk do mundemi ta zhbëjmë më kurrë.

“Po kalojmë kohë të neveritshme politike
Po kalojmë kohë pa identitet social
Po kalojmë një realitet totalisht të falsifikuar
Po kalojmë në atë fazë që kurrë më s'do ta zhbëjmë!

Babëzia ka ka shtypur moralin dhe idealistët ngjajnë si relike historike në këtë realitet injorancë dhe makutëri për fitim.

Po ngremë me shpejtësi muret e kështjellës që do na zërë të gjithëve brenda”, jep alarmin gazetari.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.018723011016846
array(1) { ["section"]=> string(114) "gazetarit-i-vjen-ne-maje-te-hundes-po-kalojme-kohe-te-neveritshme-pa-identitet-social-realitet-i-falsifikuar-85736" }