Gazetarja e ashpër me Ramën: Mos e hap halenë të na qelbësh

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:02 14-12-2015 Gazetarja e ashpër me Ramën: Mos e hap halenë të na qelbësh

Vazhdon të prodhojë reagime deklarata e kryeministrit Edi Rama për shqiptarët e veriut, e bërë gjatë një takimi që ai zhvilloi në qytetin e Sarandës.

E fundit që ka folur për këtë ngjarje është gazetarja Alma Çupi, e cila me anë të një postimi në facebook ka shpërthyer ndaj kryeministrit.

Çupi e konsideron Ramën si njeri të pandreqshëm dhe me probleme. Ndër të tjera gazetarja i drejtohet kryeministrit me fjalët: “.Nëse si kryeministër nuk na suprizon dot me ndryshime në të mirë të këtij vendi, të paktën mos e hap halenë dhe të na qelbësh.”

Postimi i plotë i gazetares Alma Çupi:

z. Rama meqe ti njihesh si mistres "naiv"… edhe nje mengjes te hene, pas nje dite pushimi qe une mezi arrij ta kap, ma permbyse.Ca njerez kane lindur per te qene te pandreqshem. Ti je njeri prej tyre. z. Rama kujtoja vetes ne mengjes se je kryeminister. Nuk je Edi me problemet e veta, si nje pjese e njerezve te ketij vendi. Trazimet brenda trupit dhe mendjes tende leri ne shtepi. Kur te dalesh para nesh publikisht meso si duhet te flase nje kryeminister. E nje kryeminister nuk duhet te fyeje asnje shtetas te vetin e jo me nje krahine. Ne kete bote ka njerez qe e shohin detin, ka dhe nga ata qe nuk e shohin deri sa vdesin. Te parit te detit nuk te ben njeri, se do te te kish bere dhe ty meqe e ke pare para atyre, qe i ironizoje.Nese si kryeminister nuk na suprizon dot me ndryshime ne te mire te ketij vendi, te pakten mos e hap halene dhe te na qelbesh.Mllefet e tua si njeri i mllefosur, mos i derdh para nesh se nuk ta kemi ngene.Kemi ne lagje dy gra qe flasin si ti. Jane te papuna, te mosperfillura nga burrat dhe rrine e shajne gjithe dynjane. Here here iu vjen mendja se kane gabuar dhe justifikohen me periudhen e menopauzes qe po kalojne. Nuk e di pse mu kujtuan ato, kur lexova batutat qe kishe hedhur per t’u bere interesant!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028393030166626
array(1) { ["section"]=> string(64) "gazetarja-e-ashper-me-ramen-mos-e-hap-halene-te-na-qelbesh-27761" }