Gazetarja e CNN nuk i përmban dot emocionet teksa jep lajmin e 5 vjeçarit sirian

Publikuar tek: bota, më 21:08 18-08-2016

Kate Bolduan, gazetare e CNN nuk ka arritur t’i kontrollojë dot emocionet teksa jepte lajmin e 5 vjeçarit sirian Omran Daqneesh, video në të cilën ai shfaqet ka shokuar sot të gjithë botën.

Bolduan për disa minuta ndalon së foluri për shkak se ishte mbytur nga emocionet. “Ne qajmë kur shohim këto foto, por ai nuk loton. Ai nuk qan njëherë të vetme”, shprehet gazetarja.

5 vjeçari arriti t’i mbijetonte sulmit me bomba, por familja e tij ka ndërruar jetë. 

Lexo edhe: I mbuluar nga pluhuri dhe gjaku, por asnjë pikë loti në fytyrën e tij, kjo foto po trondit botën

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbështesnin terrorizmin, mbyllen 235.000 faqe në Twitter
Shkon në 12 numri i viktimave nga sulmet në Turqi »
Article Logic
Execution time: 0.012051105499268
array(1) { ["section"]=> string(86) "gazetarja-e-cnn-nuk-i-permban-dot-emocionet-teksa-jep-lajmin-e-5-vjecarit-sirian-50163" }