Gazetarja: Porositësi i kokainës nga Tropoja, me mbiemër Kuliçi. Xhaxhai i tij gjykatës shumë i njohur

Publikuar tek: aktualitet, më 22:30 28-02-2018 Gazetarja: Porositësi i kokainës nga Tropoja, me mbiemër Kuliçi. Xhaxhai i tij gjykatës shumë i njohur

Gazetarja Klodiana Lala thotë se pronari i firmës “Arbri Garden”, Arbër Çekaj, i shpallur në kërkim për 613 kg kokainë të gjetura në ngarkesën me banane në portin e Durrësit, është nga Tropoja dhe ka mbajtur më parë tjetër mbiemër.

“Arbër Çekaj është nga Tropoja me mbiemër të origjinës Kuliçi. Në vitin 1990 familja ka lëvizur nga Tropoja dhe kanë ardhur në zonën e Manzës. Xhaxhai i tij është një gjykatës shumë i njohur. Ai s’ka patur precedentë të mëparshëm kriminalë. Burime të besuara thonë që droga është identifikuar para se të hynte në Itali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kokaina në Durrës, flet drejtori i Hetimit Doganor: Sinjalizimi nga profili i riskut
Skandali / 13-vjeçari bie në koma pas aksidentit, mjeku e klasifikon 'plagosje të lehtë' »
Article Logic
Execution time: 0.011309146881104
array(1) { ["section"]=> string(106) "gazetarja-porositesi-i-kokaines-nga-tropoja-me-mbiemer-kulici-xhaxhai-i-tij-gjykates-shume-i-njohur-111818" }