Gazetarja shqiptare: Do martohem por është krizë për meshkuj... Ja kujt s’i thosha “JO”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:38 19-07-2017 Gazetarja shqiptare: Do martohem por është krizë për meshkuj... Ja kujt s’i thosha “JO”

Gazetarja shqiptare nga Kosova, Kimete Berisha, e njohur për shkrimet e saj pikante plot humor dhe ironi të hollë, këtë herë ka surprizuar ndjekësit e saj duke iu dhënë fjalën se “do martohet”.

Mesa duket fansat nuk e lënë rehat duke i kujtuar pse është beqare por Kimete Berisha thotë se “është krizë për meshkuj”, teksa shton se të vetmit që nuk do i thoshte “Jo” është heroi kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Shkrimi i plotë:

Masandej, po thonë, jo ti po zgjedh, jo andej-këndej, e në fund ke me mbet pa martu....

Jo valla, krizë për meshkuj, se këtij tipit që është mbrapa meje këtu në përmendore, nuk jam budallë, nuk i kisha thënë 'Jo'.

Për të isha bë tamam femër nënshtruese, qysh kanë qejf meshkujt. Ama, kur e din ti që ke kujt i nënshtrohesh, e bën me vullnet...e jo turli qyrri, as mashkull, as femër me t'shitë mend!

Do t'martohem. Besën po ua jap. Se e vetmja kritikë që e marr për shkrimet e mia është 'badihava , mbasi s'je e martume'!

Prishtinë, 19 Korrik 2017

Foto: Fatmire Berisha

3e5y5y45y4yu4y.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085499286651611
array(1) { ["section"]=> string(87) "gazetarja-shqiptare-do-martohem-por-eshte-krize-per-meshkuj-ja-kujt-s-i-thosha-jo-86675" }