Gazetarja transmeton konfliktin Turqi – Siri, djali 4 vjecar i ndërpret transmetimin: Kjo ndodh kur janë fëmijët pushim, i marrim me vete (HISTORIA NË TV AMERIKAN)

Publikuar tek: bota, më 11:37 10-10-2019 Gazetarja transmeton konfliktin Turqi – Siri, djali 4 vjecar i ndërpret transmetimin: Kjo ndodh kur janë fëmijët pushim, i marrim me vete (HISTORIA NË TV AMERIKAN)

Ky është një moment shumë i bukur kur korrespondentja e televizionit NBC në SHBA Courtney Cube u ndërpre në transmetimin live nga djali i saj katër vjecar Ryan.

Gjithçka ndodhi përpara syve të publikut e gazetarja ishte duke raportuar të mërkurën për konfliktin Turqi- Siri. Gazetarja Courtney që mbulon çështjet e sigurisë kombëtare për rrjetin televiziv përpiqet në një moment që të nxjerrë djalin e saj nga kamerat, por kjo ishte e pamundur ndërkohë që djali përpiqej ta arrinte.

Gazetarja vetëm arriti të buzëqeshë. “Më falni, kam fëmijët me vete, televizioni live” përpara se në ekran të dilte një hartë e Sirisë dhe Turqisë. Më vonë ajo shpjegoi se “lajmi i fundit në Siri nuk qëlloi në të njëjtën linjë me pushimin parashkollor”, kështu që u detyrua të merrte me vete në punë djalin e saj 4 vjeçar së bashku me binjakun.

Kjo ndodhi dy vjet pasi një vajzë e vogël theu rrjetin kur hyri në mes të intervistës së babait të saj për BBC dhe video u kthye menjëherë në virale.

Screenshot_11.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012301921844482
array(1) { ["section"]=> string(163) "gazetarja-transmeton-konfliktin-turqi-siri-djali-4-vjecar-i-nderpret-transmetimin-kjo-ndodh-kur-jane-femijet-pushim-i-marrim-me-vete-historia-ne-tv-amerikan-181483" }