"Gazetarja" tregon shkarkime të bujshme në Top Channel nga Sokol Balla

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:35 18-04-2017

Ish- kryeministri Sali Berisha ka vazhduar me denoncimet e “gazetarit dixhital”.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social facebook ai ka postuar mesazhin që sipas tij e ka dërguar një gazetare e Top Channel.

Në mesazhin e mëposhtëm “gazetarja” ka shprehur shqetësimin në lidhje me një valë shkarkimesh në televizionin ku ajo aktualisht punon "Top Channel".

Sipas saj Sokol Balla është shkaktari kryesor, i cili për arsye interesash ka shkarkuar disa gazetarë, por frika se kush do e ketë rradhën mesa duket ndjek edhe gazetaren që i shkruan Berishës.

Postimi i plotë i Berishës

Top Channel apo "Top fake news"?!
Gazetari dixhital i Top Channel denoncon:
-Top Channel, qe funksionon se fabrike e lajmeve te rreme (fake neës) ndaj opozites
- Drejtuesit e tij kane larguar gazetare nga redaksia e lajmeve. sb

"Doktor Berisha mirmbrema. Jam nje gazetare ne Topchannel. Po te dergoj nje info. Te lutem anonim. Nje tjeter gazetar eshte larguar nga Topchannel. Shkaku nje dhe vetem nje. Sokol Balla me menyren e tij teresisht aprofesionale ne sherbim te interesave te tija personale dhe fake neës ne dem te opozites.Ka zgjatur vetem dy muaj punesimimi ne kete televizion per gazetarin Vladimir Lame. Ne ambientet e topchannel drejtori informacionit sokol balla me krenari mburrej duke e cilesuar Vladimir Lamen si nje "blerje" te suksesshme ne departamentin e lajmeve. Meqenese Lame perkthente lajme nga interneti te institucioneve ne Bruksel si BE apo Parlamti Europian, Balla e kishte pagezuar si Arta Tozaj i Korese duke perdorur tone ironike per te dhe gazetaren Arta Tozaj e cila u largua bashke me disa gazetare pas rikthimit te Balles ne drejtimin e lajmeve. Por kjo blerje kishte vetem dy muaj jete. Miq te Vladimir Lames pohojne tju kete thene se " klima ne ate redaksi ngjasonte me nje repart ushtarak ku Balla ishte gjenerali qe bente cte donte me gazetaret duke i trajtuar si ushtare jo ne sherbim te lajmit por te pazareve te shtrenjta qe ai ben ne ate post". Pas largimit gazetari Vladimir Lame eshte pare ne redaksine e lajmeve te tv klan per ta vijuar karrieren atje ne te njejtin televizion ku punonte shume vite me pare. Ne vetem 1 vit nga rikthimi sokol balles ne krye te lajmeve ne topchannel Vladimir Lame behet i pesti gazetar qe largohet krahas mbylljes se byrose se kosoves dhe shkupit. Pyetja e zakonshme qe behet ne redaksine e topchannel eshte. Kush e ka radhen per tu larguar?"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030060052871704
array(1) { ["section"]=> string(74) "gazetarja-tregon-shkarkime-te-bujshme-ne-top-channel-nga-sokol-balla-75614" }