Gazetarja zë ngushtë zëvendësministrin e Brendshëm: Kur je anëtarësuar në PS?

Publikuar tek: aktualitet, më 21:36 16-01-2019 Gazetarja zë ngushtë zëvendësministrin e Brendshëm: Kur je anëtarësuar në PS?

Gazetarja Anila Basha ka qenë pasditen e sotme e ftuar në Ora News, përballë zëvendësministrit të Brendshëm Besfort Lamallari, të cilit nuk ka nguruar ti bënte një pyetje të drejtpërdrejtë.

Basha u shpreh se shumica e emrave të rinj në kabinetin qeveritar nuk kanë lidhje me Partinë Socialiste, ndërsa duke patur dhe vetë Lamallarin përballë në studio, e pyeti se kur ishte anëtarësuar ai në organizatën socialiste.

Basha: Më fal kur jeni anëtarësuar në PS?
Lamallari: Para dy vitesh, jam anëtar te dyshi.

Sakaq, gazetarja ka komentuar dhe tensionet mes Ramës dhe Metës, për dekretimin e kryeministrit në postin e Ministrit të Jashtëm.

'Është brenda afateve të veta ligjore, kushtetuese, 7 ditëshi. Tensionet dhe notat politike midis të dyve është një gjuhë e përshtatshme institucionale qoftë e Ramës, qoftë e Metës. Të dy palët po i bëjnë një lloj karshilliku që në fund të fundit është një karshillik i tyre, që popullit nuk i intereson', u shpreh Anila Basha në Ora News.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë pranë spitalit në Tiranë
‘Ministrat te Santa Quaranta, dhe kamerat’, flet Kelment Balili: Si është e vërteta »
Article Logic
Execution time: 0.010699033737183
array(1) { ["section"]=> string(82) "gazetarja-ze-ngushte-zevendesministrin-e-brendshem-kur-je-anetaresuar-ne-ps-149109" }