Gdhendësi i drurit kthen 15 metra trung në një vepër arti të ndërlikuar

Publikuar tek: kulture-art, më 18:20 12-06-2015 Gdhendësi i drurit kthen 15 metra trung në një vepër arti të ndërlikuar

“Atri i vërtetë karakterizohet nga nxitja e parrezistueshme në një artist krijues”, ka thënë Albert Einstein dikur. Ky është edhe rasti i një artisti kinez, i cili e ka shndërruar një trung peme të gjatë 15 metra në një vepër arti mjaft komplekse.

Trungu është gdhendur në një reliev plot struktura si njerëz, shtëpi, pemë dhe ura. Ajo mban aktualisht rekordin Guinness për gdhendjen më të gjatë në dru. Artisti ka gdhendur 550 njerëz, anije, shtëpi dhe pemë, të gjtha të realizuara me duar.

{gallery}ghhdh{/gallery}

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017313003540039
array(1) { ["section"]=> string(77) "gdhendesi-i-drurit-kthen-15-metra-trung-ne-nje-veper-arti-te-nderlikuar-13407" }