Genc Ruli: Në zgjedhje, edhe socialistët do votojnë kundër Ramës. PD kot merakoset për partitë e reja

Publikuar tek: politike, më 07:39 30-10-2020 Genc Ruli: Në zgjedhje, edhe socialistët do votojnë kundër Ramës. PD kot merakoset për partitë e reja Genc Ruli, PD

Demokrati Genc Ruli thotë se qytetarët janë ngopur me Ramën në pushtet. Madje, sipas tij në zgjedhjet e ardhshme edhe socialistët do votojnë kundër.

Një mesazh Ruli ka dhe për partinë e tij, kur thotë se PD nmuk duhet të merakoset për partitë e reja.

“Qytetarët janë ngopur me qeverinë e Ramës, me një arrogancë që edhe prag të fushatës të tregohet arrogance. Kjo e ka bërë elektoratin në mënyrë masive edhe ata që janë të majtë në mënyrë tradicionale, do të duan që të votojnë kundër Ramës, pasi e dinë se që t’u përmirësohet jeta duhet të largojnë Ramës.

Ata e dinë se në këtë rast nuk ka një stacion të ndërmjetëm, ky është stacioni i fundit. Nuk besoj se do ta harxhojë te një pushkë që nuk plas, por te topi që lëshon gjyle. Këtu mendoj se PD-ja ka një merak të kotë dhe duke sharë këto mendon se po ruan elektoratin. Detyra e opozitës është që të fitojë elektoratin gri”, tha Ruli në emisionin PolitikON.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nard Ndoka lavdëron Bashën: Edhe tani po flet si një kryeministër, do jetë një lider ndryshe nga Rama
Tha se nuk ka tamponë në Durrës, Rama nxjerr VIDEON e ‘mjekut’: Ka mbaruar shkollën me 5-a. Zgjohu Luli, zgjohu dreqin »
Article Logic
Execution time: 0.014039039611816
array(1) { ["section"]=> string(105) "genc-ruli-ne-zgjedhje-edhe-socialistet-do-votojne-kunder-rames-pd-kot-merakoset-per-partite-e-reja-225747" }