Genoa zbret me këmbë në tokë Milanin

Publikuar tek: sport, më 22:09 25-10-2016 Genoa zbret me këmbë në tokë Milanin

Në fundjavë Milani bëri surprizën duke mundur Juventusin dhe duke i shtuar më tepër oreksin vetes për të kërkuar më shumë në Serie A. Por, duket se skuadra kuqezi është rrëmbyer shumë shpejt nga euforia.

Në takimin e mbrëmjes së sotme në transfertën e Genoa-s është mundur me rezultatin 3-0. Vendësit ishin skuadër më e mirë nga fillimi e deri në fund, duke dominuar në të dy pjesët, me Milanin që në pjesën e dytë mbeti me 10 lojtarë pas dajes me të kuq të Palettas. Golat për Genoan në këtë ndeshje i shënuan Ninkoviç, Kuçka (autogol) dhe Pavelotti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070772171020508
array(1) { ["section"]=> string(42) "genoa-zbret-me-kembe-ne-toke-milanin-57389" }