Gent Hazizi ironizon Ermal Mamaqin: Nuk e quaj kineast! Dhe unë mund të montoj disa pjesë dhe të them kam bërë film (E PLOTË)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:33 02-07-2020 Gent Hazizi ironizon Ermal Mamaqin: Nuk e quaj kineast! Dhe unë mund të montoj disa pjesë dhe të them kam bërë film (E PLOTË) Gent Hazizi

Aktori i njohur Gent Hazizi ka komentuar "suksesin" e kolegut të tij Ermal Mamaqi, duke qenë se së fundi Mamaqi ka realizuar dy filma, "Dy gisht mjaltë" dhe "I love Tropoja".

I ftuar në emisionin “Ditë e Re” Hazizi nëse është i suksesshëm bravo i qoftë, por kjo nuk do të thotë që filmat e tjerë nuk janë të suksesshëm.

Ai merr si shembull Gjergj Xhuvanin dhe shprehet: Të dëgjoj pse Gjergji nuk bënte lekë me filmin dhe Ermali bën lekë, unë nuk mendoj që Ermali është i suksesshëm dhe Gjergji është i pasuksesshëm, kështu që nuk i vej dot në kandar këto gjëra. Unë ja them publikisht, mund t’ja them edhe personalisht, e mira është që të mos vetëquhet kineast. Unë nuk mund të quaj kineast atë, quaj Gjergj Xhuvanin, Fatmir Koçin, Bujar Limanin etj. Kur monton disa gjëra nuk do të thotë se ke bërë film, se edhe unë mund të dal të filmoj disa gjëra dhe të them kam bërë edhe unë film. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010038137435913
array(1) { ["section"]=> string(128) "gent-hazizi-ironizon-ermal-mamaqin-nuk-e-quaj-kineast-dhe-une-mund-te-montoj-disa-pjese-dhe-te-them-kam-bere-film-e-plote-212611" }