Gent Ibrahimi takon zyrtarin dhe ambasadorin e ri gjerman: Tetori do ta gjejë vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 10:31 17-09-2019 Gent Ibrahimi takon zyrtarin dhe ambasadorin e ri gjerman: Tetori do ta gjejë vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm Gent Ibrahimi

Kreu i KLP-së Gent Ibrahimi ka takuar ditën e sotme Christjan Lange, sekretar Shteti në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit, si dhe deputet në Bundestag.

Fokusi i këtij takimi mësiohet të jetë Refoma në Drejtësi, ndërsa i pranishëm ishte edhe ambasadori i ri të Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf.

Ibrahimi tha se për 9 muaj KLP ka menaxhuar mjaft procese sfiduese, duke filluar nga ngritja e SPAK deri te zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm, ndërsa theksoi se këto dy procese do të kenë përfunduar deri në tetor.

"Në javët në vijim, KLP duhet të marr një vendim për sa i përket numrin e prokurorëve me të cilët mund të ngrihet SPAK. Besoj se Tetori do të gjej vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm ", tha kreu i KLP.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007774829864502
array(1) { ["section"]=> string(127) "gent-ibrahimi-takon-zyrtarin-dhe-ambasadorin-e-ri-gjerman-tetori-do-ta-gjeje-vendin-me-spak-dhe-prokuror-te-pergjithshem-178736" }