George Soros paralajmëron nga Sri Lanka: Do përsëritet kriza e 2008-ës

Publikuar tek: bota, më 13:58 07-01-2016 George Soros paralajmëron nga Sri Lanka: Do përsëritet kriza e 2008-ës

Miliarderi George Soros ka paralajmëruar për një krizë të afërt të tregjeve financiare, ndërsa investitorët në mbarë botën u prekën nga trazirat në tregëtinë kineze për të dytën herë këtë javë.

Financieri Soros ka thënë nga Sri Lanka, ku është i ftuar edhe kyrebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, se kriza globale e 2008-ës do të përsëritet sërish. Duke folur në Forumin Ekonomik të Sri Lankës, ai tha se Kina po përpiqet të gjejë rrugë të reja të zhvillimit dhe zhvlerësimi i monedhës së saj transferon probleme në pjesën tjetër të botës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024956941604614
array(1) { ["section"]=> string(75) "george-soros-paralajmeron-nga-sri-lanka-do-perseritet-kriza-e-2008-es-29377" }