George W. Bush e ka përgjigjen për të luftuar ISIS, "çizmja në terren"

Publikuar tek: bota, më 19:57 14-06-2015 George W. Bush e ka përgjigjen për të luftuar ISIS,

Pavarësisht se ai thotë që pushtimi i Irakut ishte një nga gabimet e tij më të mëdha dhe që u përshkrua si një nga gabimet më të mëdha të historisë së Amerikës, George W. Bush beson se ka vetëm një mënyrë për tu marrë me problemet në vendet e Lindjes së Mesme: “Çizmen në terren”.

“Qëndrimi im është se ju duhet të keni çizmen në terren. Siç e dini, kam marrë një vendim shumë të vështirë. Një numër shumë i madh njerëzish thanë se duhet të largoheshim nga Iraku, por unë bëra të kundërtën dhe e mposhta Al Kaedan. Kam dërguar 300 mijë trupa, shumë herë më tepër nga 30 mijë që janë tani”, ka thënë Bush.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089957714080811
array(1) { ["section"]=> string(72) "george-w-bush-e-ka-pergjigjen-per-te-luftuar-isis-cizmja-ne-terren-13574" }