Gerta mirditore që “gozhdoi” Niko Peleshin, ministri i përlotur dhe me duart bashkuar... (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:48 30-09-2017 Gerta mirditore që “gozhdoi” Niko Peleshin, ministri i përlotur dhe me duart bashkuar... (FOTOT)

Gerta Loku, një vajzë mirditore, ka mbajtur sot një fjalim emocionues nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë dhe ka marrë duartrokitjet e të gjithëve.

Këto janë disa momente që tregojnë reagimin e ministrit të Bujqësisë Niko Peleshi, teksa mirditorja fliste në foltore e shpërthente në lot.

I hutuar, me sytë e përlotur dhe me duart bashkuar përpara fytyrës. Ishte ky qendrimi i Peleshit i cili fill pas Gertës, i emocionuar por edhe i frymëzuar mori fjalën dhe i dha të drejtë mirditores.

“Ashtu sic e tha edhe Gerta, ne duam fragmentim të organizuar. Mund të kthehet në avantazh nëse përdorim forma inteligjente të administrimit. Bën sens të flasim për zhvillim të integruar, që mund të shfrytëzojmë tregun e zonave urbane me prodhimet e zonave rurale. Këto lloj studentësh duken si të pazakonshëm. Gertërat, e të rinjtë si këto që dëgjuam pavarësisht se sa të kualifikuar janë duhet të bëhet normale t'i shikosh të merren me bujqësi. Unë them se ja kemi arritur vetëm atëherë kur bujësia të mos jetë kryefjalë të politikë por kryefjalë e zhvillimit ekonomik”, tha Peleshi.

dr1_copy.png

peleshiiii.png

nikop.jpg

dr_copy.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.018501996994019
array(1) { ["section"]=> string(94) "gerta-mirditore-qe-gozhdoi-niko-peleshin-ministri-i-perlotur-dhe-me-duart-bashkuar-fotot-94252" }