‘Gëzim i dyfishtë’, 12-vjeçari martohet me kushërirën 11 vjeçe (Foto)

Publikuar tek: bota, më 08:45 23-10-2016 ‘Gëzim i dyfishtë’, 12-vjeçari martohet me kushërirën 11 vjeçe (Foto)

Një 12 vjeçar është martuar me kushërirën e tij 1 vit më të vogël dhe prindërit e tyre kanë dhënë bekimet.

Lajmin për 'gëzimin e dyfishtë' e ka dhënë babai i dhëndrit Nasser Hassan teksa miqtë dhe të afërmit  festonin në dasmën e madhe të djalit të madh.
Ligjet egjiptiane e kanë të ndaluar martesën për çifte nën 18 vjeç dhe vendimi për Omar, 12 vjeç dhe Gharam, 11 vjeçe, ka bërë që një sërë reagimesh nga aktivistët.

Babai i vajzës ka deklaruar se nuk ka “asgjë të pavend” rreth çiftit, duke shtuar se është vetëm fejesa, jo martesa.

dhendri1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.51146292686462
array(1) { ["section"]=> string(70) "gezim-i-dyfishte-12-vjecari-martohet-me-kusheriren-11-vjece-foto-57114" }