Gëzim i madh i familjes hasjane, bekohen me trinjakët, Manastirliu: Do përfitojnë bonusin prej 360,000 lekësh të reja

Publikuar tek: aktualitet, më 12:29 20-01-2021 Gëzim i madh i familjes hasjane, bekohen me trinjakët, Manastirliu: Do përfitojnë bonusin prej 360,000 lekësh të reja Trinjaket e ardhur ne jete te 'Koço Gliozheni'

Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi, për ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trinjakëve Marleo, Ajla dhe Anea në maternitetin “Koço Gliozheni”.

Ata do të marrin çekun e bebes prej 360,000 lekësh të reja.

Ministrja Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë duke shkruar se që nga viti 2019 kur filloi programi universal i bonusit të bebes, më shumë se 65,000 familje të reja që janë gëzuar me fëmijë, kanë përfituar shpërblimin financiar për çdo të porsalindur, nga 40,000-120,000 lekë

“Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi, për ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trenjakëve Marleo, Ajla dhe Anea    në maternitetin “Koço Gliozheni”, bashkë me çekun e bebes 360,000 lekë të reja

Nga viti 2019 kur filloi programi universal i bonusit të bebes, më shumë se 65,000 familje të reja që janë gëzuar me fëmijë, kanë përfituar shpërblimin financiar për çdo të porsalindur, nga 40,000-120,000 lekë”, shkruan ministrja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pushohen tre kallëzimet e Mynyr Konit kundër Dhori Kules: S’ka vepër penale
Akuzohet se rrëmbeu një 21 vjeçare më të cilën ishte në lidhje, arrestohet në Suharekë shqiptari Sokol Lepuri »
Article Logic
Execution time: 0.011137962341309
array(1) { ["section"]=> string(121) "gezim-i-madh-i-familjes-hasjane-bekohen-me-trinjaket-manastirliu-do-perfitojne-bonusin-prej-360-000-lekesh-te-reja-235694" }