Gianni De Biazi: Punën e fillova duke ndryshuar mentalitetin e Kombëtares

Publikuar tek: sport, më 12:23 09-04-2015 Gianni De Biazi: Punën e fillova duke ndryshuar mentalitetin e Kombëtares Trajneri i kombetares shqiptare Gianni de Biazi

Puna e parë që më duhej të bëja, ishte ndryshimi i mentalitetit të ekipit, për ta kthyer atë në një mentalitet fitues. Eshtë deklarata e trajnerit të Shqipërisë Gianni De Biazi , i cili ka folur për shtypin sportive grek.

Ai rrëfen planet që ka për të ardhmen dhe mënyrën sesi e ka transformuar Shqipërinë në një skuadër fituese. Ai e drejton shqipërinë që nga dhjetori 2012 dhe ndihet i lumtur për çka ka arritur deri tani.

Falë rezultateve që Shqipëria ka marrë në këtë fushatë kualifikuese, mund të shpresojë që të sigurojë një biletë në finalet e Europianit të Francës më 2016. 57-vjeçari po përpiqet që të shkruajë një faqe të ndritur të Shqipërisë, por është i ndërgjegjshëm se nuk do të jetë aspak e lehtë. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.013754844665527
array(1) { ["section"]=> string(77) "gianni-de-biazi-punen-e-fillova-duke-ndryshuar-mentalitetin-e-kombetares-8227" }