Gjashtë vite burg për shqiptarin e kapur me 80 mijë paund kokainë (Emri)

Publikuar tek: bota, më 16:38 01-11-2017 Gjashtë vite burg për shqiptarin e kapur me 80 mijë paund kokainë (Emri)

Një gjykatë në Britaninë e Madhe ka dënuar me 6 vite burg korrierin shqiptar që u kap me 80 mijë paund kokainë në qytetin Spalding.

Shqiptari Bush Hykaj u arrestua gjatë një kontrolli rutin të policisë në lagjen ku ai banonte. Hykaj po qëndronte i ulur në BMW-në e tij dhe kur policia i kërkoi dokumentet, ai i dha një letërnjoftim grek që rezultoi të ishte fals.

Pas kontrollit në makinë, atij iu gjetën 844 gram kokainë dhe një sasi e vogël kanabis.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi terrorist në Manhattan, Trump merr masa ekstreme ndaj emigrantëve
“ISIS do të jetojë gjithnjë”, ja çfarë mbante në furgon terroristi i sulmit në Manhattan »
Article Logic
Execution time: 0.011393070220947
array(1) { ["section"]=> string(76) "gjashte-vite-burg-per-shqiptarin-e-kapur-me-80-mije-paund-kokaine-emri-97978" }