Gjenden 470 ton ar në fund të detit

Publikuar tek: bota, më 15:01 12-11-2015 Gjenden 470 ton ar në fund të detit

Kina ka zbuluar një depuzitë të madhe ari në fund të detit në pjesën lindore të vendit. Rreth 470 ton ar janë gjetur poshtë bazamentit të tokës në zonën ku besohet se rezervat e arit shkojnë në 1,500 ton.

Megjithëse drejtuesit e këtij operacioni kanë pranuar se është shumë e vështirë për momentin që të arrihet nxjerja e të gjitha rezervave të arit, ata shprehen se ku është një zbulim me rëndësi të madhe. Vlera e rezervave të gjetura shkon në 16 miliard dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013342142105103
array(1) { ["section"]=> string(41) "gjenden-470-ton-ar-ne-fund-te-detit-25259" }