Gjenden 5 varreza në Kizhevak të Serbisë, dyshohet se janë të personavë të vrarë gjatë luftës në Kosovë

Publikuar tek: rajon, më 18:30 04-12-2020 Gjenden 5 varreza në Kizhevak të Serbisë, dyshohet se janë të personavë të vrarë gjatë luftës në Kosovë Varreza e gjetur ne Serbi

Në Kizhevak të Serbisë janë gjendur 5 varreza që dyshohet se janë të personave të vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Autoritetet po vazhdojnë gërmimet për mbetjet mortore të personave ndërsa gjetja e 5 varrezave është konfirmuar nga drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore në Kosovë Arsim Gërxhaliu.

“Deri më tani janë zbuluar pesë varreza. Jemi duke gjetur mbetje mortore dhe do të punojmë deri sa të na lejojnë kushtet atmosferike”, tha Arsim Gërxhaliu.

Ndërkohë, në territorin e Serbisë në katër lokacione janë zbuluar varreza masive me trupat e 941 shqiptarëve të vrarë në Kosovë më 1999.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Votohet qeveria e re në Malin e Zi, shqiptari Dritan Abazoviç merr postin e rëndësishëm
Gjendje e rënduar nga Covid-19 në Greqi, regjistrohen 1667 raste të reja dhe 98 viktima »
Article Logic
Execution time: 0.010040044784546
array(1) { ["section"]=> string(109) "gjenden-5-varreza-ne-kizhevak-te-serbise-dyshohet-se-jane-te-personave-te-vrare-gjate-luftes-ne-kosove-230195" }