Gjenden 9.2 kg gjizë me niseshte në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 22-05-2015 Gjenden 9.2 kg gjizë me niseshte në Tiranë

Autoriteti i Kontrollit Ushqimor  ka bllokuar 9.2 kilogramë gjizë, që ka rezultuar e përzierë me niseshte, në Tiranë. E njëta situatë ka rezultuar edhe në Fier, ku gjatë kontrolleve të ushtrura në subjektet që tregtojnë bulmet janë bllokuar 120 kilogramë dhjathë dhe 85 kilogramë gjizë me përmbajtje niseshteje.

Tregtimi i ushqimeve jashtë standarteve është një çështje mjaft delikate në Shqipëri, e cila ka indinjuar konsumatorët, siç ishte rasti i kosit ku pretendohej se ishte i skaduar. Për të minimizuar këtë problematikë Autoriteti i Kontrollit Ushqimor ka ndërrmarrë një aksion në rang kombëtar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « AMA nis monitorimin e mediave në fushatë, gjobë për propagandën
Kërcënohet me SMS ministri Saimir Tahiri, dyshohet se është dërguar nga pjestar të familjes Gjuta »
Article Logic
Execution time: 0.012855052947998
array(1) { ["section"]=> string(48) "gjenden-9-2-kg-gjize-me-niseshte-ne-tirane-11734" }