Gjenden dhe dy të vdekur në Alpet Franceze, njëra vajzë 16 vjeçare

Publikuar tek: bota, më 15:27 14-01-2016 Gjenden dhe dy të vdekur në Alpet Franceze, njëra vajzë 16 vjeçare

Orteku i madh që ra në Alpet Franceze, ka shkaktuar deri më tani tre viktima. Përveç 14 vjeçarit, i cili u gjend i pari, u gjet fatkeqësisht një vajzë 16 vjeçare, kurse viktima e tretë është një shtetas ukrahinas, që kishte shkuar për turizëm.

Kërkimet vazhdohen në vendin ku ra orteku, me një sasi të madhe shpëtuesish, qenë nuhatës dhe tre helikopterë, nga të cilët një nga ata ka një kamerë termike.

Sipas policisë, përveç dy viktimave nga grupi i nxënësve, akoma tre nga ata kanë pësuar infakt, kurse mësuesi i tyre është i plagosur rëndë. Nxënësit e tjere janë mirë me shëndetin dhe u rikthyhen në shtëpi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.044473886489868
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjenden-dhe-dy-te-vdekur-ne-alpet-franceze-njera-vajze-16-vjecare-29987" }