Gjenden foletë e tre zogjve të rrallë në Shqipëri

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:32 11-04-2017 Gjenden foletë e tre zogjve të rrallë në Shqipëri

AOS ka nisur së fundmi punën për grumbullimin e të dhënave për Atlasin e Shpendëve Folezues të Shqipërisë, dhe puna duket se ka nisur mbarë pas gjetjes së disa shpendëve dhe foleve të tyre.

AOS-Albanian Ornithological Society njofton për monitorimin në faqen zyrtare në Facebook:

“Gjetëm shenja folezimi të shumë specieve si dhe foletë e tre prej tyre: Huta (Buteo buteo), Qafëdredhësi (Jynx torquila) dhe Skifteri kthetrazi (Falco tinnunculus). Ky i fundit u gjet në një koloni të vogël të përbërë nga 3-4 cifte folezues.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013094186782837
array(1) { ["section"]=> string(55) "gjenden-folete-e-tre-zogjve-te-rralle-ne-shqiperi-74769" }