Gjenden të vdekur 11 vetë pranë ishullit grek Lesbos, 6 prej tyre fëmijë

Publikuar tek: bota, më 12:03 01-11-2015 Gjenden të vdekur 11 vetë pranë ishullit grek Lesbos, 6 prej tyre fëmijë Foto ilustruese

Një tjetër tragjedi raportohet mëngjesin e sotëm në detin Egje, ku një barkë me 11 persona në bord, emigrant nga Siria është mbytur. 

Mëngjesin e sotëm janë gjetur afër ishullit grek Lesbos, ku barka nuk ka mbërritur dot në breg. 10 persona janë gjetur të vdekur në kabinën e barkës ndërkohë që trupi I një vajze të re është gjetur afër bregut.

Mësohet se nga këta emigratë, 6 prej tyre kanë qenë fëmijë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02009105682373
array(1) { ["section"]=> string(77) "gjenden-te-vdekur-11-vete-prane-ishullit-grek-lesbos-6-prej-tyre-femije-24416" }