Gjendet avioni i zhdukur i futbollistit Emiliano Sala

Publikuar tek: bota, më 00:31 04-02-2019 Gjendet avioni i zhdukur i futbollistit Emiliano Sala

Mbetjet e një avioni të vogël me të cilin udhëtonte sulmuesi argjentinas Emiliano Sala dhe piloti i tij janë gjetur në Kanalin Anglez.

Mbetjet e avionit u gjetën nga një anije eksploruese, vetëm pak ditë pasi në plazhet e Francës deti nxorri disa copëza.

Autoritetet thonë se kanë njoftuar familjarët e futbollistit të Cardiff dhe pilotit David Ibbotson.

Avioni u zhduk në 21 janar mbi Kanalin Anglez teksa ishte nisur drejt Cardiffit në Britaninë e Madhe.

Ekipet e kërkimit tashmë shpresojnë të gjejnë edhe trupat. Motra e 28-vjeçarit shpreson ende se vëllai i saj mund të gjendet i gjallë. Autoritetet britanike do të japin një njoftim të plotë rreth kërkimeve të hënën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011245965957642
array(1) { ["section"]=> string(60) "gjendet-avioni-i-zhdukur-i-futbollistit-emiliano-sala-151441" }