Gjendet bombë e Luftës së Dytë Botërore e pashpëthyer gjatë gërmimeve, evakuohen menjëherë banorët e zonës (Foto)

Publikuar tek: bota, më 07:16 03-03-2017 Gjendet bombë e Luftës së Dytë Botërore e pashpëthyer gjatë gërmimeve, evakuohen menjëherë banorët e zonës (Foto)

Një bombë e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore u gjet pranë parkut Brondesbury, në Brent të Britanisë së Madhe një ditë më parë, ndërkohë që e gjithë zona është në panik dhe është evakuar.

Mësohet se bomba do të qëndrojë në këtë gjendje të paktën deri të premten pasdite.

Më shumë se 50 persona janë evakuuar nga shtëpitë e tyre dhe janë vendosur në qendra pranë kishave, ku shumë prej vullnetarëve të Kryqit të Kuq janë në gadishmëri për të ofruar mbështetjen e tyre.

Për çaktivizimin e bombës është kërkuar ndihma e ushtrisë, ndërsa policia dhe forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje.

bombe.jpgbomb1.jpgbomb2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditet nga 30 mijë volt dhe bie nga 30 metra, mbijeton (Video)
Tjetër tragjedi nga orteqet në Itali, vdesin 3 skiatorë, plagosen disa të tjerë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012763977050781
array(1) { ["section"]=> string(116) "gjendet-bombe-e-luftes-se-dyte-boterore-e-pashpethyer-gjate-germimeve-evakuohen-menjehere-banoret-e-zones-foto-70582" }