Gjendet e vdekur aktorja e njohur franceze

Publikuar tek: bota, më 13:39 01-08-2017 Gjendet e vdekur aktorja e njohur franceze

Aktorja e njohur franceze Jeanne Moreau është gjetur e vdekur mëngjesin e sotëm nga shërbëtorja e saj.

Ikona e kinemasë franceze, vdiq në moshën 89-vjeçare, njoftoi sot agjenti i saj.

“Aktorja me bukuri sensuale dhe me zërin e pakrahasueshëm, që tërhoqi regjisorët më të mëdhenj gjatë një karriere 65-vjeçare, u gjet e vdekur në shtëpinë e saj”, theksoi Jeanne d’Hauteserre, kryetarja e bashkisë së njësisë administrative të zonës 8 në Paris duke konfirmuar një informacion të revistës “Closer”.

Jeanne Moreau  ka lindur më 23 janar në vitin 1928 në Paris nga një restaurues dhe një kërcimtare britanike, interpretuesja e paharrueshme e “Tourbillon” në filmin “Jules dhe Jim” ka luajtur në më shumë se 130 filma.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fëmija me sindromën "Down" emocionon rrjetin me interpretimin e këngës “I have nothing”(VIDEO)
“Me fjalët e veta”, dalin për herë të parë REGJISTRIME PERSONALE të princeshë Dianës, “shkundet” opinioni publik »
Article Logic
Execution time: 0.011565208435059
array(1) { ["section"]=> string(48) "gjendet-e-vdekur-aktorja-e-njohur-franceze-87982" }