Gjendet i vdekur 22-vjeçari në burgun e Rrogozhinës, ishte varur në tualet

Publikuar tek: aktualitet, më 20:37 03-01-2017 Gjendet i vdekur 22-vjeçari në burgun e Rrogozhinës, ishte varur në tualet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në burgun e Rrogozhinës ku i burgosuri 22 vjeçar është gjetur i varur në tualet.

I riu Estref Halili ishte dërguar në burgun e Rrogozhinës nga Fieri me 26.12.2016. Akoma nuk është bërë i ditur shkaku që çoi në varjen e të riut por policia po merret me hetimin e plotë të ngjarjes.

 Njoftimi i policisë ditën e arrestimit: 

-Estref Halili, 21 vjeç, banues në fshatin Kolonjë, Lushnje ka rënë në prangat e policisë pasi u kap me drogë dhe një thikë në makinë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Kolonjë, gjatë kontrollit të mjetit "Volkswagen" me targa AA 642 DA që ai drejtonte, i'u gjetën e bllokuan në cilësinë e provës materiale një dozë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva dhe një thikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Prodhim dhe shitje të narkotikëve" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta"

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nisin problemet e para nga reshjet e dëborës, këto janë akset me vështirësi në qarkullim
Drejtori i RTSH krenar për punën e bërë: Në një muaj katër produksione të mëdha, 2017 viti i transformimit »
Article Logic
Execution time: 0.011189937591553
array(1) { ["section"]=> string(79) "gjendet-i-vdekur-22-vjecari-ne-burgun-e-rrogozhines-ishte-varur-ne-tualet-64529" }