Gjendet i vdekur në zyrën e tij deputeti, dyshohet për vetëvrasje

Publikuar tek: bota, më 09:37 24-05-2020 Gjendet i vdekur në zyrën e tij deputeti, dyshohet për vetëvrasje

Një deputet ukrainas është gjetur i vdekur në zyrën e tij, ku janë dalluar menjëherë plagët në kokë të shkaktuara nga arma e zjarrit.

Sipas “Free Europe”, Valeriy Davydenko, 47 vjeç, u gjet i vdekur nga një pastrues në zyrën e tij në Kiev të shtunën.

Zëvendësministri i brendshëm ukrainas, Anton Herashchenko, tha se do të kryhet një hetim gjithëpërfshirës në lidhje me këtë rast.

“Policia dhe prokurorët do t’i kontrollojnë të gjitha versionet e mundshme të tragjedisë”, shkroi ai në Facebook.

Ndërkohë Zoryan Shkiryak, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme, deklaroi se sipas hetimeve preliminare, besohet se deputeti ka kryer vetëvrasje.

Davydenko kishte marrë pjesë si kandidat i pavarur në zgjedhjet parlamentare të vitit 2019 dhe më pas i ishte bashkuar grupit parlamentar “Dovira.

Nga maji i vitit 2013 deri në mars të vitit 2014, ai kishte shërbyer si zëvendësministër i bujqësisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095210075378418
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjendet-i-vdekur-ne-zyren-e-tij-deputeti-dyshohet-per-vetevrasje-207594" }