Gjendet një arsenal municionesh në shtëpinë e 57-vjeçarit në Pukë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:45 24-07-2015 Gjendet një arsenal municionesh në shtëpinë e 57-vjeçarit në Pukë Foto ilustruese

Policia e Pukës ka sekuestruar një sërë armatimesh në shtëpinë e një 57 vjeçari në Pukë.

Në shtëpinë e P. Mhillit u gjetën  dhe sekuestruan 2 automatikë, 380 fishekë, 2 granata, një kallëp tritoli dhe 7 skelete metalikë armësh. Policia ka ndaluar shtetasit Roland dhe Klodjan Mëhillli të cilët i kanë thënë policisë se e kanë futur arsenalin e armëve pa dijeninë e familjes. Dy të arresstuarit janë vëllezër.

Policia ndërkaq po heton për të zbardhur më shumë lidhur me arsenalin e armatimeve që 57-vjeçari mbante në shtëpi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tepelenë/ Asgjesohen nga policia 1100 rrënjë kanabis sativa, në kërkim kultivuesit
Flet vajza për të cilën u vra 19 vjeçari shqiptar: Igli e vrau për mua, do e pres gjithë jetën »
Article Logic
Execution time: 0.01769495010376
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjendet-nje-arsenal-municionesh-ne-shtepine-e-57-vjecarit-ne-puke-16875" }