Gjendet një bombë në hyrje të aeroportit në Sofje

Publikuar tek: bota, më 14:34 01-12-2015 Gjendet një bombë në hyrje të aeroportit në Sofje

Një bombë është gjetur e fshehur në brendësi të një furgoni të parkuar përpara aeroportit më të madh në Bullgari.

Autoritetet bullgare kanë evakuuar të gjithë pasagjerët dhe stafin nga aeroporti ndërsa kanë operacionin për çaktivizimin e saj. Pamjet nga Televizioni 3 në Sofje tregojnë një robot teksa zhvendos pakon me bombën nga furgoni. Ende nuk dihet se kush e ka vendosur bombën dhe për çfarë arsye.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020214080810547
array(1) { ["section"]=> string(55) "gjendet-nje-bombe-ne-hyrje-te-aeroportit-ne-sofje-26697" }