Gjendet një nëndetëse argjentinase e zhdukur pas një viti, me 44 anëtarë në bord

Publikuar tek: bota, më 17:09 17-11-2018 Gjendet një nëndetëse argjentinase e zhdukur pas një viti, me 44 anëtarë në bord

 “Një nëndetëse detare argjentinase që mungon është gjetur, një vit e një ditë pasi u zhduk në Atlantikun e Jugut me 44 anëtarë të ekuipazhit në bord”, thanë autoritetet autoritetet e së shtunës.

 

Nëndetësja kishte humbur prej një viti dhe një dite, pasi  u zhduk në Atlantikun e Jugut me 44 anëtarë të ekuipazhit në bord.

Orë përpara se të realizoj identifikimi i nëndetëses, flota argjentinase kishte kuptuar se në det ndodhej një objekt  i gjatë 60 metra, ndërkohë më vonë e kishin zbuluar se çfarë ishte në të vërtetë.

Të afërmit e anëtarëve të ekuipazhit u lutën për kthimin e tyre në Mar del Plata edhe pse shpresat zvogëloheshin që një  nëndetëse me naftë do të gjendej para se furnizimi ajror të dilte jashtë.

171121204520-eliana-krawczyk-argentinian-submariner-exlarge-169.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdekja e gazetarit, CIA nxjerr emrin: Ja kush e urdhëroi vrasjen
U rrit çmimi i karburantit, qytetarët bllokojnë rrugët në Francë »
Article Logic
Execution time: 0.013437032699585
array(1) { ["section"]=> string(86) "gjendet-nje-nendetese-argjentinase-e-zhdukur-pas-nje-viti-me-44-anetare-ne-bord-141880" }