Gjendet pako e dyshimtë në zyrën e Angela Merkel, evakuohet ndërtesa

Publikuar tek: bota, më 10:34 06-01-2016 Gjendet pako e dyshimtë në zyrën e Angela Merkel, evakuohet ndërtesa

Zyra e kancelares gjermane Angela Merkel është rrethuar nga forca të shumta sigurie pas zbulimit të disa pakove të dyshimta.

Një fotografi nga skena tregon disa akra të verdha postare që janë gjetur pranë zyrës së kancelares në Berlin, ndërsa policia nuk ka asnjë dijeni për to. Një oficer policie tha për Reuters se pakot e dyshimta po hetohen për të zbuluar nëse përmbajnë lëndë eksplozive.

Merkel-office-REUT.jpg

Foto nga vendngjarja, "Reuters"

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011563062667847
array(1) { ["section"]=> string(73) "gjendet-pako-e-dyshimte-ne-zyren-e-angela-merkel-evakuohet-ndertesa-29256" }