Gjendet thuajse 1 ton drogë e braktisur në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:42 05-06-2018 Gjendet thuajse 1 ton drogë e braktisur në Vlorë Droge ne Vlore

Policia e Vlorës ka gjetur në gjirin e Blastarit në Vlorë një sasi të konsiderueshme prej 700 kg droge.

Mësohet se droga ishte e fshehur nëpër çanta në breg të detit.  

Sipas policisë së Vlorës dhe sasia e madhe e drogës  është e gatshme për tu trafikuar në drejtim të Italisë apo Greqisë.

Droga është gjetur në vendin e quajtur Deport ne Gjrin e Bristanit. Pranë magazinës janë gjetur edhe mushka të cilat janë përdorur për transportin e drogës nga zona të tjera në këtë magazinë.

Ndërkohë ende nuk ka persona të arrestuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e Artan Cukut, gjykata pranon aktmarrëveshjen për Shallarin, ja sa dënohet
Ndryshime të mëdha në policinë e Korçës, shkrihen disa sektorë dhe transferohen disa shefa »
Article Logic
Execution time: 0.012600898742676
array(1) { ["section"]=> string(55) "gjendet-thuajse-1-ton-droge-e-braktisur-ne-vlore-123324" }