Gjendet zëvendësuesi i Rashicës, një talent 17-vjeçar gati për t’u veshur kuqezi

Publikuar tek: sport, më 10:19 23-08-2016 Gjendet zëvendësuesi i Rashicës, një talent 17-vjeçar gati për t’u veshur kuqezi

Quhet Samir Saiti dhe është vetëm 17 vjeç. Ai luan si mesfushor i avancuar.

Saiti ka dalë nga akademia e Zurichut në Zvicër dhe pritet të jetë një ndër lojtarët më premtues për të ardhmen. Origjina e tij është nga Kumanova e Maqedonisë dhe luan me të rinjtë e Zurichut.

Ekipi i parë zvicerian e ka në projektin e tij talentin shqiptar, ku pritet së shpejti t’i bashkohet skuadrës së parë. Kombëtarja e Shqipërisë duket se ka gjetur shumë shpejt zëvendësuesin e Rashicës.

Ashtu si lojtari i Vitesses, Saiti mund të jetë në planet e kuqezinjve për dhjetë vitet e ardhshme, por fillimisht ai pret ftesën nga Kombëtarja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017582893371582
array(1) { ["section"]=> string(85) "gjendet-zevendesuesi-i-rashices-nje-talent-17-vjecar-gati-per-t-u-veshur-kuqezi-50589" }